top of page

ZENGİN SPOR VE SANAT ETKİNLİKLERİ

Beden eğitimi derslerinde hazırlık sınıfından başlayarak öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel, ve ruhsal gelişiminin sağlanması ve bu kazanımları günlük hayata geçirebilmelerini hedef alıyoruz. Öğrencilerimizin kazandıkları bilgi ve becerileri sorgulayarak kendi yeteneklerinin farkına varmalarını sağlıyoruz.​

Öğrencilerimizin beden eğitimi derslerinde farklı branşlarda gelişim göstermelerini hedef alıyoruz. Basketbol, voleybol, futbol, tenis, jimnastik derslerinde öğrencilerimizin kondisyon, kuvvet, güç ve dayanıklılığını geliştirici çalışmalar yapıyoruz. Her bir öğrencinin spor branşlarında profesyonelleşmelerini amaçlıyor ve bu yolda ilerliyoruz. 

Sene içerisinde öğrencilerimizi farklı branşlardaki sporcularla buluşturuyor, söyleşiler yapıyoruz. Ayrıca Açı Olimpiyatları, anne - baba spor yarışları, sporcu kardeş gibi projeler ile sporun etik ve ahlaki yanı ile tanıştırıyoruz.

Yeşilyurt Açı Koleji öğrencileri sporla iç içe oldukları gibi sanatla da iç içedirler, 

Görsel sanatlar dersinde öğrencilerimize farklı teknikler öğreterek yaratıcılıklarını ortaya çıkartmalarını hedefliyoruz. Farklı ve gerçek ortamlarda çalışmalar yaptırarak üretken olmalarını, duygu - düşünce ve gözlemlerini daha rahat ifade etmelerini sağlıyoruz.

Biz Yeşilyurt Açı Koleji olarak tüm kademedeki çocuklarımıza onların isteği doğrultusunda, keyif aldıkları ve istekli oldukları branşlarda başarılı olabilmeleri için rehberlik ediyoruz. Çocuklarımızın sporu ve sanatı sevmelerini günlük yaşantılarına yerleştirebilmelerini ve sosyalleşmelerini hedefliyoruz, 

bottom of page