top of page

ORTAOKUL

     Özel Yeşilyurt Açı Ortaokulunda öğrencilerinin hak ettikleri başarıya ulaşması öncelikli hedefimizdir.

  • Rehberlik Servisimiz ve Sınıf Danışmanlarımız;

  • Hedef Belirleme

  • Motivasyonu Artırma

  • Zamanı Verimli Kullanma ve Plan Yapma

  • Kaygıyı Kontrol Etme

başlıkları altında öğrenci merkezli bireysel sistemi yürütür.

     8.sınıf sonunda katılacakları “Liseye Geçiş Sınavı” için yoğun bir akademik program uygulanmaktadır. Ortaokulun ilk kademesi olan 5. sınıftan başlayarak 6 ve 7. sınıflarda da sarmal bir biçimde uygulanan sınav hazırlık sistemi programı bulunmaktadır.

     Öğrencilerimizin başarılı bir sınav hazırlık süreci geçirebilmesi ve performansını maksimum düzeyde kullanabilmesinin temellerinin okulda atıldığının bilincindeyiz. Okulda sağlam bir temel oluşturmadan, sadece dışardan alınacak desteklerle çok yüksek bir sınav başarısı elde edilemez. Bu nedenle okulumuzda akademik öğretim kalitesinden ödün vermeden “Liseye Geçiş Sınavı” çalışmaları danışman öğretmenler tarafından sürdürülmektedir.

 

     Öğrencilerimize ve velilerimize eğitim-öğretim yılı başında bilgilendirme amaçlı “Liseye Geçiş Sınavı Bilgilendirme Toplantıları” düzenlenmektedir. Bu toplantılar sonrasında sene boyunca da ihtiyaç duyan öğrenci ve velilerimize bireysel bilgilendirmeler yapılmaktadır.

     7 ve 8. sınıflarda “Seviye Belirleme Sınavı, Ara Değerlendirme Sınavı, İzleme Sınavı ve Konu Tarama Testleri” uygulanmaktadır. Bu sınavlara bağlantılı olarak, sınav sonuçlarının değerlendirilir. Ayrıca öğrencilerimize “Liseye Geçiş Sınavı’nda destek olmak için çeşitli materyal ve yayınlar dağıtılmakta ve yayınlanmış olan piyasadaki bütün kaynaklar değerlendirilerek en kaliteli yayınlar öğretmenlerimiz tarafında seçilerek öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Yapılan etütler ile öğrenci eksikleri giderilerek, bir sonraki konunun daha iyi anlaşılabilmesi hedeflenmektedir. Bu süreç sınıf Rehber Öğretmeni yanı Sınıf Eğitim Danışmanı kontrolünde devam eder.

Yeşilyurt Açı'da LGS
bottom of page